Pija Maskeliler macerasına sende katıl

Henüz 6 yaşında olan Connor, Fakata ve Greg, gündüzleri her çocuk gibi okula giderler. Şehre gece çöktüğünde ise günü mahvetmek isteyenleri durdurmak ve adaleti sağlamak için mücadele ederler fakat farkedilmemeleri için önce tüm şehrin uykuya dalması gerekmektedir.

Kahramanlarımız pijamalarını giyip, hayvan simgelerini çalıştırdıklarında, sihirli bir şekilde süper kahramanlara dönüşürler; Kedi Çocuk, Baykuş Kız, Kertenkele Çocuk… ve onlar artık Pijamaskelilerdir. Pijamaskeliler parti malzemeleri ve doğum günü süsleri ise piyasaya çıktı ve aileler stoklarda tabiri caizse parti süsü bırakmadı.

2-5 yaş arası çocukları amaçlayan Pijamaskeliler, Fransız yazar Romuald Racioppo’nun Les Pyjamasques kitap serisine dayanıyor. Çizgi dizi, 6 yaşında olan üç çocuğun, gece olup pijamalarını giydiklerinde süper kahramanlara dönüşmelerini anlatıyor. Çizgi dizinin yapımcıları eOne ve Frog Box. Diğer ortak yapımcılar ise Fransız animasyon stüdyosu TeamTO, Disney Junior ve France 5.
Popüler süper-kahraman konseptini, okul öncesi çocuklarla buluşturan PijaMaskeliler, hem kız hem de erkek çocuklarını kahramanlık ve hayal dünyasına dayalı hikayelerle kendisine hayran bırakırken, bu arada arkadaşlık ve takım çalışması vurguları yapıyor.

18 Eylül 2015’te Amerika’da Disney Junior kanalında yayınlanmaya başlayan dizi, 5 Aralık’ta Fransa’da, 2016’nın ilk çeyreği bakımından ise İngiltere, İtalya, İspanya ve Almanya’nın da dahil olduğu pek çok ülkede Disney Junior kanalında yayınlanmaya başlandı. Herbiri 11 dakikalık 52 bölümden oluşan ilk sezonu yayınlandığı tüm ülkelerde kanalın en çok reyting alan programı olan Pija Maskeliler’in 2. sezonu prodüksiyon, 3. sezonu ise geliştirilme mertebesinde..

Birinci sınıf animasyonu, süper-kahraman karakterleri ve aksiyon dolu serüvenleri ile çok kısa vakitte tüm dünyada geniş hayran kitlesine erişen PİJAMASKELİLER, Türkiye’de, 2016’dan beri Disney Junior’da yayınlanıyor. 8 Mayıs itibariyle Disney Channel’da yayınına başlanacak olan çizgi dizinin oyuncakları Giochi Preziosi tarafından Eylül’de lanse edilecek.

Türkiye’de lisans haklarını Filma’nın yönettiği Pija maskeliler, şimdiden okul öncesi çocuklar arasında geniş bir hayran kitlesine sahip.